86 Het volgend jaar deed Frits het groot-ambtenaars examen. Het aantal adspiranten was ruim driemaal zoo groot als het aantal plaatsen. Hij slaagde in zijn examen, en had bovendien het geluk, tot de eerste nummers te behoorenzoodat hij terstond geplaatst werd. Goens, die reeds een jaar ingenieur was, en te Amsterdam eene betrekking had, was den dag van den uitslag naar Delft overgekomen. Zijne vreugde was ten top gestegen, toen hij vernam, dat Frits een hoog nummer behaald had. Frits moest en zou mee moeten doen aan de fuif, die in Scheveningen ge houden werd. Verscheidene studenten en oud-studenten drongen er op aan en eindelijk stemde Frits toe. Hij ging, maar de levenslustige van vroeger was stil en somber. De champagnede godendrankzooals hij die vroeger noemde, smaakte hem niet meer. Midden onder het feest verdween hij en begaf zich stil naar Delft terug. Dat feest herinnerde hem aan het laatste feest, dat hem zooveel leed had veroorzaakt. Drie maanden na het doen van zijn examenver trok hij naar Indië. Hij had zoo gaarne voor zijn vertrek Ella willen sprekenhij vreesde echter in hare tegenwoordigheid zijne kracht te zullen verliezen, en geen woorden te kunnen vinden om haar te vertellen wat hem op het hart lag. Hij schreef haar daarom een brief; dat kon hij kalmer doen. Hij vroeg haar vergiffenis voor het leed, haar aan gedaan; hij vroeg vergiffenis voor zijn schandelijk gedrag, maar toch voegde hij er bij: «ik heb u nooit bedrogen."

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 240