99 Haastig greep ik naar mijn leerboek der Anorgani sche Scheikunde, ik sloeg het open op de plaats, waar met groote letters boven aan de bladzij stond: Antimoon-trichloruuren met de hand onder het hoofd begon ik te vossen. Maar »alle begin is moeilijk," zegt het spreekwoord, en ook hier bleek de waarheid er van weer op over tuigende wijze, want reeds een half dozijn maal had ik de -eerste vijf regels overgelezenen nog wist ik niet, wat er in stond. «Je kunt er mee sukkelen," dacht ik bij mijzelven, maar enfin: nog eenmaal»Paulus een appèl Scheers geeft acquit de Wasjbeer speelt," zoo klonk het eensklaps achter in de biljartzaal. Een oogenblik stilte volgde, maar bijna onmiddellijk daarop daverde de zaal weer in een algemeen gejuich en te midden daarvan hoorende roepen: «Voorgaande een appèl," zoo maakte ik uit een en ander op, dat genoemde «Wasjbeer" de rooie had overgehaald natuur lijk per beest. Voor de zevende maal begon ik te lezen: Antimoon-trichloruur (Sb Cl3) of antimoon-chloruur wordt gevormd door de inwerking van chloor op anti monium of antimoon-trisulfuur (Sb2 S3); ook door het oplossen van antimoon-trioxyde of antimoon-trisulfuur in«Heb je straf?" zoo klonk eensklaps de wel bekende stem van Ketehwayo achter me, terwijl ik bij wijze van groet een stoot in mijn rug ontving. «Nou, huis of tuin," was mijn ietwat gemelijk ant woord, en half draaide ik mij op mijn stoel om, ten einde den spreker in het aangezicht te zien.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 253