103 speech beantwoorden, en van mijn kant hem op het hart drukken om in het vervolg, wanneer er weer sleutels lagen, zijn lorgnet op te zetten kortom, het eene woord lokte het andere uitenvan mijn vossen, met schaamte beken ik het, kwam niets. De klok wees op tien minuten over twee. «Dat ongelukkige zwammen riep ik uit. »Had ik toch maar gevost! Morgen rij ik als een straal?" «Nou, 'k hou je op je rit gezelschap," troostte de Hidoeng. «Laten we maar zien, dat we maar een paar goeie keus krijgen, dat is van meer oogenblikkelijk belang," en mij onder den arm nemende, trok hij mij mede naar de biljartzaal. Alleen het zien van de mooie keu, die Fritzel in zijne hand hield, deed me al mijn'leed vergeten. «Ik na jou," riep ik uit, zoodra ik zag dat de Hidoeng er ook al met begeerige blikken naar keek. «'tls een beste," zei Fritzel, terwijl hij bij wijze van afstooten nog even een mispunt maakte. Hij reikte me de keu over, en 'tLapijn, Fritzels meespeler, de zijne aan den Hidoeng. We besloten natuurlijk highlife te spelenniets dan bandcaramboles, en bepaald, de partij liep op wieletjes. Tot mijn genoegen zag ik, even nadat we begonnen warenden beroemden musicus Fox zich voor de piano neerzetten, en met het «jij komt van avond de deur niet meer uit," opende hij de reeks van «mop pies," die zoo bij uitnemendheid geschikt zijn om de zorg uit de harten der arrestanten weg te bannen. Luide galmden wij allen, zoowel de jonkers aan de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1885 | | pagina 257