cxu Het laat zich aanziendat de vuurmonden en de affuiten uiterlijk in den aanvang van 1886 zullen kunnen worden uitgezonden en dat dan tevens opdat spoedig eene eindbeslissing genomen kunne worden omtrent de volledige uitrusting der berg- batterijen drie kleine stalen mortieren zullen kunnen worden verscheeptvan verschillend gewicht, uit welke het legerbestuur eene keuze zal moeten doen. Vermits een opzettelijk ingesteld onderzoek aan het licht heeft gebracht, dat de bestaande buskruitmolen te Ngawi, zonder haar uit te breidenmet betrekkelijk weinig kosten is in te richten voor de vervaardiging van kiezelkruit, zijn in Duitschland de noodige werk tuigen besteld om die vervaardiging ter hand te nemen. Tevens worden bij den artillerie-constructie-winkel de uit Europa ontvangen machines opgesteld, die moeten dienen voor de vervaardiging der munitie van het achterlaadgesehut der veld- en bergbatterijen. Fortificatiën. Te Tjilatjap kwam men in het afgeloopen jaar met de sedert lang onderhanden werkzaamheden aan de kustbatterij op de landtong gereed. Het zware ijzeren kustgeschut, werd in batterij gebracht. Uit de rij der versterkingen werden geschrapt de citadel Prins Frederik te Weltevreden en het fort Generaal van den Bosch te Ngawidie trouwens reeds sedert geruimen tijd slechts eene zeer geringe waarde als verdedigingswerk hadden. In de onderhoorigheden werden in het najaar van 1884 de versterkingen te Samalangan en Telok Semawé opgeheven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 118