CXXVII te spoedig ingevallen dooi, tocli staat ons menigen middag voor den geest, waarop wij nog eens naar hartelust van liet echt Iïollandsche ijsvermaak konden genieten. De eerste weken na het Kerstverlof kenmerkten zich niet door iets bijzonders. Voor de commissie, die zich eenigen tijd te voren belast had met de regeling van het feest op Konings verjaardag, waren zij een tijd van drukte en werk zaamheid. Meermalen toch waren er reeds stemmen opgegaan tegen de wijze, waarop de 49de Februari door ons korps werd doorgebracht, en toen ook de Gouverneur zijn wensch te kennen gaf', dat de avond een meer feestelijk karakter zou dragen dan vroeger het geval was, werd er spoedig eene Feestcommissie gekozen. Zijdie den eersten tijd van het bestaan dier commissie met ons doorleefd hebben, zullen weten, met hoeveel moeilijkhedenhoofdzakelijk voortspruitende uit de verdeeldheid der gevoelens, zij toen te kampen hadmaar ookmet welk een schitterenden uitslag zij hare bemoeiingen bekroond mocht zien. Doch laten we onzen tijd niet vooruitloopen. Den 18den Februari ontvingen wij een bericht, dat reeds eenigen tijd verwacht werdnamelijk dat onze Gouver neur benoemd was tot Generaal-majoor en Inspecteur van het Militair Onderwijs. Al bracht dit nieuws voor ons de onaangename gedachte mede, dat Z.H.Ed.Gestr. nu zijne tegenwoordige betrekking zou moeten neer leggen toch was er in ieders hart ware deelneming in deze heuglijke gebeurtenis. De serenade, hem op algemeen verlangen dien avond door het korps I

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 133