CXXV1II gebracht, en de luide jubelkreten, welke bij die gelegenheid herhaaldelijk weergalmdenbewezen dit ten volle. De volgende dag was de lang verwachte «Konings verjaardag." Het weder was prachtig (eene wel te vermelden bijzonderheid), zoodat de parade kon door gaan en dan ook in de beste orde en met den meest mogelijken luister afliep. Na den middag mochten wij volgens het aloude gebruik uitgaan, en evenals de vorige jaren verzamelde het grootste gedeelte van het korps zich op de Sociëteit, waar voor deze feestelijke gelegenheid ook het 1ste verblijfjaar toegang had. Ditmaal werden wij vereerd door een bezoek van den Generaal Van der Schrieckdie omstreeks 2 uur verscheen. Met hem kwamen de Gouverneur en de Eerste Officier en daarna nog tal van Officieren en Burgerleeraren. Nadat de muziek van het 6de Regi ment Infanterie eenige stukken ten beste had gegeven, hield de Generaal eene toespraak, waarin hij wees op het feestdat wij vierden en op het belang er van om dat altijd kameraadschappelijk te gedenken. Vervolgens sprak de Gouverneur. Met weinige woorden dankte hij den Generaal voor diens tegenwoordigheid cn voor het geen hij gezegd had; vervolgens richtte hij zich tot het korps, en het behoeft niet gezegd te worden, dat het aanstaande afscheid het onderwerp zijner toespraak was. Nadat de president met enkele krachtige woorden den beiden Generaals had dank gezegd voor hunne welgemeende toesprakenstemden allen in het volkslied en het driewerf hoezee ter eere van Z. M. onzen geëerbiedigden Koning, waarna de plechtigheid was afgeloopen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 134