CXXIX Om half vijf was het geheele korps als naar gewoonte vereenigd aan den feestdisch, en bracht de oudste van het korps den gebruikelijken toost uit op het Vorsten huis van Oranje. Onnoodig is het te vermeldendat de kreet: «Lang leve de Koning!" ook hier luide instemming vond. Na afloop van het diner ging elk zijns weegs, om weder tegen acht uur present te zijn in het gebouw van Concordia, waar voor het eerst een «Cadettenfeest" zou gegeven worden. Dat de verwachtingen groot warengetuigt de schier al te talrijke opkomst van het geëerde Bredasche publiek. Voor de bijzonderheden van het feest verwijzen wij naar het programma. Dat het naar wensch geslaagd was bleek genoegzaam uit de verslagen in verschilende bladen. Wij wenschen hierover niet verder uit te weiden doch brengen dei- commissie alleen den dank van het korps voor den ijver en de volharding waarmede zij hare moeilijke taak op zoo schitterende wijze volbracht. Dat het volgende feest een even groot succes moge hebben, zal zeker ieder met ons medewenschen. Nog eenigen tijd werden wij in de onzekerheid gelaten omtrent het al of niet blijven van den Gou verneur. Den 7den Maart eindelijk werd ons de order voorgelezen dat Z.H.Ed.Gestr. benoemd was tot In specteur van het Militair Onderwijs, doch voorloopig zijne function als Gouverneur zou blijven waarnemen. Eenige dagen later, den 13den Maart, werd «de kamporder" bekend, die steeds beschouwd kan worden als een voorbode van het naderend einde van den cursus. Als kamp-commandant zou dit jaar de kapitein Roelants optredenin plaats van den op den 19den Maart 9

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 135