cxxx tot majoor benoemden kapitein Benschop, wien op dien datum door de Muziekvereeniging als hulde aan haren beschermheer eene serenade werd gebracht. Van 't begin van zijn optreden af was het 't streven van den Gouverneur geweest de lichaamsoefeningen te bevor deren. Niet het minst was dit liet geval wat betreft het schermen; zoo werd o. a. bepaald, dat aan cadets brevetten als prevóts en meesters op verschillende wapens zouden worden uitgereikt, en zelfs dat cadets van het 3de jaar den graad van prevót op minstens één wapen zouden moeten hebbenom voor bevordering in aanmerking te kunnen komen. Den 20sten Maart om 4 uur werd het appèl op het buitenplein gehouden en niet weinig werden wij verrast toen de Gouverneur, na eene krachtige toespraak, waarin hij op het groote nut, der schermkunst en der lichaamsontwikkeling in het algemeen weesaan een viertal cadetsde eerste meesters op alle wapensuit naam van Zijne Exc. den Minister van Oorlog, een eere-revolver uitreikte, met bijbehoorend diploma. Den 2den April werd ons verzocht 's middags op de amusementzaal bijeen te komen. Daar nam de majoor Benschop afscheid van het korps, waarbij hij gedurende zoovele jaren werkzaam was geweest, om zijne bestemming naar den Helder te volgen. In eene korte toespraak herdacht hij zijne dienstjaren aan de K. M. A. en noemde deze de aangenaamste van zijne militaire loopbaan. Het Lang leve de majoor Benschop!" dat daarop weerklonk, vergezelle hem op zijne verdere loopbaan. Het Paaschverlof, beter gezegd de Paaschdagendie

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 136