J CXXXÏ nu van 47 April volgden, waren een korte tijd van rust, vooral voor het reeds druk voor het examen werkend 3de en 4de jaar, en met nieuwen »voslust" bezield toog elkeen daarna weder aan het werk. Den 'lOden April werd het eervol ontslag, wegens totale ongeschiktheid voor den militairen dienst, ten gevolge van een gebrek aan het gehoororgaanvan den cadet T. Th. Steinbuch (Art. O.-l'. 1ste studiejaar) voor gelezen. Moge het hem welgaan in zijne nieuwe loopbaan. Het eerst volgend feit, dat vermelding verdient, was de afloop van het Gymnastiek- en Schermconcours en de uitreiking der daarbij uitgeloofde prijzen. De Gou verneur deed dit met eene kernachtige toespraak, na alloop van eene door de Muziekvereeniging aan HH. Officieren en Burgerleeraren aangeboden muzikale soiree. Den 24 sten April was een gewichtige dag voor het korps. Op dien datum toch werden de benoemingen bekend van den Kolonel L. G. Berends van den Gene- ralen Staf tot Gouverneur der K. M. A.van den Eersten Officier tot Kolonel-Commandant van het 6de Regiment Infanterie, en van den Kapitein H. J. Krantz tot waar nemend Eersten Officier. In verband daarmede nam drie dagen later de nieuw benoemde Kolonel in de exercitieloods afscheid van het korps. In zijne toespraak herdacht hij de vele jarendie hij in verschillende be trekkingen aan de K. M. A. had doorgebracht, en eindigde met de woorden: Vaartwel, ik zal u niet vergeten!" Den 28sten April werd het korpsin groot tenue op het buitenplein opgesteld, aan den nieuw benoemden Gouverneur, den Kolonel Berends, voorgesteld. Nadat de Generaal Den Beer Poortugael met eenige toepasse-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 137