CXXXIII met photographieën der verschillende klassen en van eenige gezichten op het gebouw aanwaarna de Ge neraal met eenige woorden dank zeide en in 't licht stelde, onder welke omstandigheden hij het bestuur der Academie had aanvaard, en hoe het korps, door wederzijdsch begrijpen zijner verhouding, was geworden tot hetgeen het thans is. Twee dagen later werd de gebruikelijke muziek uitvoering voor de Commissie van Inspectie gegeven waarna Generaal Den Beer Poortugael eene toespraak hield tot het korps, waarin hij wees op het nut der muziek als uitspanning na inspanning. Den 15den Juni vertrokken de cadets der beide hoogste studiejaren naar het kamp bij Teteringen waarmede voor hen de vroolijke kamptijd begon. Bijzonder droeg ditmaal tot vermeerdering der gezellig heid bij eene uitstekend geslaagde muziekuitvoering, die door verscheidene Bredasehe familiëh werd bijge woond, waarbij de genie eenige mijnen liet springen en de artillerie met lichtkogels het terrein verlichtte. Eene serenade aan den kampcommandant, met licht- takkels op rolwagensbesloot dezen avond. Ook de Salon des Variétés bleet' niet achter en bezorgde door eene voorstelling, die door alle kampeerenden en Officieren werd bijgewoond, een genoeglijken avond. Intusschen begonnen 25 Juni de examens voor het lste en 2de jaar, om tot 15 Juli te duren, waarna het geheele korps met groot verlof vertrok. In de eerste dagen van dit verlof werd de uitslag bekend der laatstgenoemde examens, die ditmaal vooral voor het 2de jaar niet bijzonder gunstig kon heeten. Kort

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 139