CXXXIV daarop vroegen en verkregen de cadets W. Camphuis A. Ph. deNeve, J. Reijers en E. C. Verwey Mejan, allen van het 1ste studiejaar en respectievelijk van de wapens der Artillerie 0. 1., Infanterie 0.1., Artillerie h. 1.1. en Infanterie h. 1.1., eervol ontslag uit den dienst. Den lsten September keerde een 96tal Cadets van verlof terug om her-examen te doenen 3 dagen later ontving het oude gebouw het overige deel zijner be woners. Gedurende het verlof hadden verschillende verbou wingen plaats gehaden in verband daarmeê werd de kleine trapdie vroeger maar op bepaalde uren geopend was, nu den geheelen dag opengesteld. Bij het vermelden van deze verbetering, die meer waarde heeft dan men oppervlakkig zou zeggenkunnen wij niet nalaten den wensch uit te sprekendat de trap die van de eetzaal naar de amusementzaal leidt, en zonder eenige ons bekende reden ook een groot deel van den dag gesloten is, weldra eveneens op alle uren voor de circulatie zal worden opengesteld. Den 5den September werd de uitslag der her-examens bekenddie weder voor een 6-tal ongunstig moest luiden. Den lsten October werd de Hoogleeraar, de heer dr. J. J. de Hollander, hoofd van onderwijs voor de litterarische vakken, op zijn verzoek eervol ontheven van de betrekking, die hij 42 jaren had waargenomen. Zonder daaromtrent in nadere beschouwing te treden merken wij alleen op, dat dit ontslag vrij onverwacht kwam en allen met leedwezen den geachten leermeester zagen vertrekken. Het zij ons vergund hem bij dezen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 140