16 moeielijk is het uit te makenwie van beide dames de overwinning behaalt. Iets verder zijn het de «Artillerie légere" en de «treue Fuselier", die vijandig tegenover elkaar staan, en ook hier houden beide den strijd tot het laatst toe vol. Aan den staart der colonne hoort men «Vader Abraham" aanroepen en daartusschen mengen zich op welluidende wijze de zoete versregels van het «tabé, nonna, tabe!" Alleen wanneer menop het zien naderen van een drietal jonge dames, in de voorste sectie de «wacht- parade" inzet, houden langzamerhand alle andere gezan gen op en wordt de harmonie weer in zooverre hersteld dat men met recht mag verwachtendat de dames die zich juist ter hoogte van het midden der colonne bevinden als het: «da wird geküszt nach Liebeslust", ten hemel stijgt, het gezang niet afschuwelijk zullen noemen. De feeststemming, die den geheelen middag geheerscht heeft, blijft gehandhaafd tot men Breda genaderd is. Even vóór de stad wordt halt gehoudenen het stereotype: «sigaren weg, stormkettingen onder de kin, handschoenen aan!" weerklinkt langs de gelederen. Jan trekt zijn leergoed recht en doet zijn best om er een beetje behoorlijk uit te zien. Van netjes uitzien is natuurlijk geen sprake meer. Telkens intusschen wanneer onze vriend naar zijne vuile pantalon ziet, bekruipt hem de wensch, dat zijn neef, de sergeant van het 8ste, hem toch eens zoo mocht zien. Deze verwijt hem namelijk steeds, dat een cadet niets anders kan danenfin

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 158