J 35 De midden-colonne, samengesteld uit 3 bataljons van het regiment Elizabeth en 1 bataljon van 't regi ment Königin benevens de 2de garde-pionier-compagnie en 2 pelotons uhlanen, valt het dorp van de noord zijde aan, terwijl de linker-colonnewaarbij artillerie was ingedeeld, van de zijde van Le Blanc Mernel zoude oprukken. De commandant van het regiment Elizabeth gelastte hierop, dat de bataljons om kwartier over zessen op de alarmplaatsen in Arnonville moesten zijn opgesteld; het fuselier-bataljon moest zelfstandig van Gonesse oprukken, waar de 11 de compagnie op wacht zou achterblijven. Eindelijk werd nog bepaald, dat de mantel gerold en 't kookgereedschap medegenomen moest worden. De ransels werden achtergelaten, terwijl de patronen los in de patroontasschen en in den broodzak werden meegenomen. Wegens het vroegtijdige uitrukken op den volgenden dag ging men spoedig ter ruste. Reeds tusschen 4 en 5 uur kwam er leven in de kwartieren te Arnonville. Na een ontbijt, vroeger dan gewoonlijk gebruikt, traden de bataljons nog in 't duister aan en weldra marcheerden de grenadier bataljons over den door regen geheel doorweekten weg naar Pont-Iblon, waar zij ongeveer 73/4 uur het fuselier-bataljon ontmoetten, terwijl het fuselier-bataljon van het regiment Königin ook daarheen trok. De storm-colonne werd nu noordwaarts van de inun datie en van de infanterie-dekkingenzóó gevormd dat het 1ste fuselier-bataljon en het bataljon Elizabeth rechts, het 2de bataljon en het bataljon Königin links r W i

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 177