37 niet zijn een bres te schieten, daartoe was het geschut te licht, maar het vuur moest den vijand dwingen in zijne dekkingen te blijven en zoo laat mogelijk met zijn infanterievuur te beginnen. Daarom vuurde men ook gedurende het voorwaarts gaan der colonne Kanitz over de hoofden der eigen troepen heen. Officieren en manschappen volgdenin groepen bijeenstaandede werking van de granaten, die bij massa's in de barricade sloegen. Ook volgde men met gespannen aandacht de duidelijk zichtbare linker-colonne, die, omdat de afstand grooter was, eerder was aangetreden en tegen den oostelijken rand oprukte. Men mompelde reeds, dat deze colonne wel het eerst in Le Bourget zoude zijntoen omstreeks 81 /4 uur het commando van den overste Zaluskowski het regiment deed aantreden om voorwaarts te rukken. De sabels werden getrokkende geweren geladen de vaandels ontrold en om half negen trad de voor hoede van het 1ste bataljon reeds aan. Om op het aanvalsveld te komen moest de Pont- lblon en de daarachter gelegen barricade gepasseerd worden. Uit dit défilé ontwikkelde zich nu het 1ste bataljon zoodanig, dat de 1ste compagnie, op ongeveer 200 passen gevolgd door de 3de, rechts, de 2de com pagnie, gevolgd door de 4-de, links van den straatweg vooruittrok. De beide voorste compagnieën losten eerst 2daarna ook het 3de peloton op, zoodat de volgende compagnieën de soutiens voor deze tirailleurlinie vormden. Ongeveer 300 passen achter deze soutiens volgde het 2de bataljon in liniede 5de compagnie trok

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 179