38 rechts, de 6de, 7de en 8ste compagnie(1) links van den straatweg. Door het snel marcheeren van het 1ste bataljon kostte het groote moeite aan het 2de bataljon om zijn marsch schuinslinks te volvoeren zonder den afstand te groot te doen worden. Van het begin af ging het in den looppas vooruit. Tegelijkertijd volgde achter de 5de compagnie het fusilier-bataljon met de 9de, 10de en 12de compagnie in linie. Links van. den straatweg avanceerde het fuselier-bataljon Königin. Het terrein tot den aanval van Pont-Iblon naar Le Bourget, ongeveer 2800 passen lang, was open en van uit de forten zeer goed waar te nemen. Een kleine poudretten-fabriekhet eenige gebouw dat zich daar bevondbood geene dekking aanveeleer waren de daarbij behoorende wallen en kuilen hinder lijk bij het voorwaarts gaan. Hier werd de voorposten linie, na 't verlies van Le Bourget van uit Pont-Iblon uitgezet, gepasseerd. De voorgelegen veldenuit leemachtigen zwaren grond bestaande, waren door den regen zoo door weekt dat het groote inspanning kostte zulk terrein in den looppas te passeeren. Gedurende het eerste vooruitrukken trachtten de garde-batterijen een soort bedekking voor de avan- ceerende infanterie te vormen. Wel 10 minuten lang hoorde de aanvallende colonne de granaten over de hoofden heenvliegen en zag men ze in Le Bourget inslaan. (1) In Duitschland zijn de compagnieën van de verschillende batal jons van een regiment doorloopend genummerd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 180