u cloor twee kogels doodelijk in de borst getroffenter wijl de commandant der 12de compagnie sneuvelde. Het voorwaarts gaan over de binnenplaats bleek on mogelijk. Men drong door een ingeslagen muur van liet middelgebouw naar binnen en bereikte den zuide lijken vleugel door een bovenverdieping. Nu werd het overschrijden der binnenplaats mogelijk en de noordelijke vleugel werd veroverd. Een kapitein twee luitenants en veertig soldaten werden hierbij gevangen genomen, terwijl de aanvaller alleen op dit punt negen officieren verloren had. Tegen twaalf uur eindigde de strijd. Dat het voort- dringen zoo langzaam ging, kwam door het gebrek aan pionier-gereedschappen, terwijl een enkele com pagnie ook te weinig bleek te zijn. De linker-colonne had een andere opdracht gekregen. De beide bataljons van het regiment Alexander moesten de Moleretbeek overschrijden, het overblijvende de artillerie dekken en verbinding houden met de midden-colonne, welker handelingen wij zoo even beschreven hebben. Men rukte voorwaarts zonder het eigen artillerievuur te maskceren. Op 800 passen van het dorp kregen de 2de en 4de compagnie, die de tirailleurlinie vormden, een hevig vuur uit den dorpsrand. In den looppas werd nu tot op 400 passen opgerukt en 't vuur geopend op een gedekten vijand, en na een oogenblik rust opnieuw vooruitgegaan tot op 200 passen, alwaar een hevig vuur werd geopend. De barricade aan den noordelijken ingang werd onder flankvuur genomen, waardoor de midden-colonne gemakkelijker kon naderen. Toen deze laatste stormde,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 186