45 volgde ook de 4de compagnie der linker-colonne en nam stelling in het dorp. De rest der tirailleurlinie was ook in het dorp gekomen en had het aan de dorpsstraat gelegen hoekhuis bereikt, zuidelijk van den weg van Le Blanc Mesnil. Een gedeelte der 2de com pagnie bestormde nu de bres in den noordoostelijken rand. Allengs vermengden zich de troepen met die der midden-colonne en namen o. a. deel aan den aanval op de ververij. De verbittering van den strijd werd hoe langer hoe heviger. De 1ste compagnie scherpschutters was voor het dorp aangekomen. Met 2 pelotons opgelost viel zij aan en overschreed de Moleret dicht voor het park der glasfabriek. Vereenigd met afdeelingen van het regiment Alexander bezette zij het schoolgebouwen nam den dorpsweg in noordelijke richting onder vuur. Een peloton bleef achter de onverdedigde barricade aan den weg naar La Courneuve, om deze bij tegenaan vallen te verdedigen. De twee bataljons van het regiment Alexander rukten met een breed front tegen de oostzijde van Le Bourget op. De vijandelijke infanterie, die achter den spoorweg in stelling lag, werd gedwongen terug te trekken door het stoutmoedig optreden der 1ste en 5de compagnie. Daarna vielen de bataljons op het zuidelijk deel aan, waar een schaapsstal het hoofdverdedigingspunt was. Aan alle zijden werd dit gebouw omvat en door een aanval van drie compagnieën genomen en bezet. Na de vijandelijke artillerie van achter den spoorweg verdreven te hebben, bezetten de 7de en 8ste com pagnie het station en eene pommade-fabrieken

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 187