63 De divisie-commandant Maussion zou een zijner brigades naar het dorp Bryde andere naar het plateau van Villiers zenden. De twee brigades Berihaut zouden dezen aanval in front en op de rechterflank steunen. Het 3de korpsdatzooals wij zagenop den rechter oever der Marne was geblevenmoest zich meester maken van Neuillyvoor de bruggen zorgen ter hoogte van Platrière en Bry-sur-Marne, daarna op den linkeroever overgaantegen Noissy-le-Grand oprukken zich van de hoogten meester maken, ten einde de brug bij Gournay in handen te krijgen en de troepen te Villiers in den rug te vallen. Nadat wij nu de Fransche afdeelingen zijn gevolgd en nagegaan hebbenwelke taak de verschillende gedeelten op den 30sten November te vervullen hadden, zullen wij ons thans bezighouden te onderzoeken welke troepen de Duitschers hier tegenover stelden. Van het 12de legerkorps (Saksers) is voor ons van belang de 24ste infanterie-divisie en hiervan de 48ste brigade, die gecommandeerd werd door den kolonel von Abendroth. Het 1ste bataljon van het 107de regiment, deel uitmakende van genoemde brigade, werd gecomman deerd door den majoor Thierbach, en stond op den avond van den 29sten November gedeeltelijk in Noissy- le-Grand, terwijl veld wachten waren uitgezet ter hoogte van Bry. Door het vuren van de forten Rosny en Nogent was de verbinding tusschen de veldwacht en de hoofd wacht geheel verbroken en kon het aflossen om de 24 uur slechts 's nachts geschieden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 205