66 De lste divisie van het 1ste korps, de divisie Faron, vooafgegaan door een voorhoede van 1 bataljon van het 113de regiment en een halve sectie genietroepen onder den 2den luitenant Montèstrok over de brug bij Joinville en volgde den weg naar Champigny tot aan den driesprong naar Bry en Villiers. Twee compagnieën van het als voorhoede ingedeelde bataljon verkenden Le Tremblay, en bevonden, dat het door de Duitschers was verlaten. Buiten eenige schoten, die de Duitsche voorposten op de Franschen lostenondervonden dezen geen tegenstandzoodat de marsch werd voortgezetnadat de twee compagnieën uit Tremblay weder terugwaren. De divisie Faron stelde zich op ter hoogte van Le Bois l'Huillier tusschen den straatweg en de Marne; de 3de divisie van het lste korps, de divisie Malroy, ten noorden van den straatweg, westelijk van den driesprong. Nauwelijks zijn deze stellingen ingenomen of een Wurtembergsche batterij (1) opent haar vuur op de Fransche afdeelingen. Onmiddellijk daarop stelt de divisie-commandant hier een batterij tegenover, die, hoewel gesteund door een batterij der reserve, er niet in slagen kan den vijand tot zwijgen te brengen dank zij de domineerende stelling en het minder juist richten, waardoor de granaten in den regel te hoog (1) Luitenant Hahn (2de compagnie)op het plateau achter Cham pigny aangekomen, vond aldaar een opgeworpen batterij. Hier bleef hij om na de vereeniging met de 3de en 4de compagnie eene stelling te bezetten. Het was uit deze artillerie-stelling dat de divisie Faron beschoten werd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 208