f j 81 Met een lachje van zelfvoldoening springt deze van zijn tweewieler en neemt even zijn pet af voor de daverende toejuichingen, die hem van uit de tribune tegenklinken. Hij weet, dat dit voor hem slechts kinderspel was; straks, bij de tien kilometers-race en bij het schoon- rijden, zal hij zich pas in zijn volle kracht laten zien. En waarlijkiederdie den heer Kiderlen bij deze twee races heeft zien rijden zal moeten erkennen, dat de sport bij hem tot een tweede natuur is geworden, en dat zulk meesterlijk rijden tot de uitzonderingen behoort. Daar ik - den vluggen winner eens wat van meer nabij wilde beschouwensloeg ik een kleine wandeling voor over het terrein vóór de tribune. Dit werd aangenomen, en weldra wandelden mijne beide nichtjes, mijn collega en ik heel gemoedelijk in de brandende zon door het mulle zand. Daar het echter niet ieders werk is, bij een tem peratuur van 90° Fahr. in de schaduw, door gloeiend heet zand te zwoegen, waar men tot aan de enkels inzakt, hielden wij weldra stil en stonden nu vlak voor het hek, dat het terrein vóór de tribune van de baan afsloot. Dit bleek echter een gevaarlijk plaatsje voor ons te zijn, want nauwelijks waren wij goed en wel daar, of ik zag een mijner vrienden, een Leidsch student, met lange beenen op ons afkomen, terwijl het doel van zijn tocht niet onduidelijk wasalthans niet voor mij die den vorigen avondtoen wij samen naar huis wandelden, een uur lang had genoten van de mede- deeling zijner hartsgeheimen. 6

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 225