83 Drommels," antwoordde Dré, «dat is zoo bijster veel nietdaar ik behalve je nichtjes en freule G. bier zoo wat niemand van het damespersoneel ken." «Kom, dat zal wel losloopen; je laat je van avond onder de muziek maar even voorstellen en dan heb je toch vóór het dansen je kaart vol; er zijn hier jonge dames genoeg. Kijk maar eens rond, 't wemelt hier van lieve gezichtjes." De daad bij het woord voegende, blikte ik om mij heen en 't scheen alsof een goede genius mij dien dag in zijn bescherming had genomenwant geen tien pas van mij af ontwaarde ik 't engelenkopje van de intiemste vriendin van mijn jongste nichtje: Marie B. «Men moet de gelegenheid bij de haren aangrijpen," luidt een oude zegswijze, en deze gelegenheid was te schoon om haar te laten ontglippen. In een oogwenk stond ik dan ook naast mijn nichtje. «Hoor eens, Vixen," zeide ik haar eigenlijke voor naam was héél anders, doch ik had mijn nichtje wegens haar geestige en dikwerf piquante opmerkingen den naam Vixen" gegeven,«als je soms een oogen blikje tijd hebt, kijk dan eens even links. Neen, nog meer links. Zóó; halt! Zie je Marie? Nu, als je nu eens héél erg lief en de beste van alle nichtjes zoudt willen zijn, dan moest je eens een klein eindje opwandelen en als een goede vriendin Marie eens goeden dag zeggen. Ik treed hierbij voor een oogenblik -als je cavalier op, natuurlijk maar een oogenblik," met een blik op het «varkentje," die van ons geheele gesprek niets scheen te begrijpen, «en wat is dan natuurlijker, dan datje mij even voorstelt?"

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 227