405 lijke zorgen mijner tante mij de zware verliezen vergetenwaarvan ik den omvang toen ook nog niet ten volle kon beselfen. In mijn nichtje vond ik een vroolijk speelkameraadje. Even oud, waren wij spoedig als broeder en zuster aan elkander gehecht. Doch, helaas, ons geluk mocht niet ongestoord blijveneene kortstondige doch hevige ziekte rukte mijne tante uit ons midden weg. Zwaar vooral was de slag voor mijn' oom, die zich nu alleen belast zag met de opvoeding van twee jeugdige kinderen, doch vol energie nam hij die taak op zichvast besloten om ons zoo weinig mogelijk het verlies te doen gevoelen. En waarlijk, die taak was zwaar; dikwijls zag hij zich geplaatst voor gevallen, waarin hij zoo gaarne den raad zijner diepbetreurde gade had ingewonnen. Spoedig intusschen zou voor mij de tijd van school gaan aanbreken en dan zou ons onbezorgd leven een einde nemen. Tot nu toe toch hadden wij slechts het heerlijke buitenleven genoten terwijl eene gouver nante een aanvang had gemaakt met onze opvoeding. Hoe heerlijk waren die dagen, hoe aangenaam die wandelingen door het bosch, na welke de rust op het fluweelachtige mos ons dubbel zoet toescheen. Wat wekten de eerste Fransche lessen niet dikwerf onzen lachlust ophoe dikwijls zagen wij ons voor onoplosbare problemen in de gedaante van optellingen geplaatst, die altijd foutief waren, en waarbij de cijfers eene onbedwingbare neiging hadden om het gelid te verlatenwaarin onze kennis hun eene plaats had aangewezen. r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 249