406 Die dagen waren nu echter voorbij de tijd kwamdat een hitje ons winter en zomer naar de naburige stad zou brengen, waar wij de kennis van al die geleerden met brillen en lange jassen deelachtig moesten worden. Doch dubbel aangenaam waren dan de dagen van verpoozing. Met welk een verlangen zagen wij naar den Zondag uit; dan dwaalden wij den geheelen dag in de omstreken rond, trachtende bij het aanschouwen van die schoone natuur alles te vergeten om slechts te genieten van onze vrijheid. Langzamerheid begon ik nu den leeftijd te bereiken, waarop ik eene keuze voor mijn volgend leven zou doen. Steeds had het soldatenleven mij toegelachenen toen die neiging met de jaren meer en meer toenam, verzette zich mijn oom hier ook niet tegen. Er werd bepaald, dat ik zou trachten eene plaats op de Militaire Academie te verwervenik zou de burgerschool bezoeken en mijn nichtje zou eveneens in de stad schoolgaan. Met vlijt legde ik mij op de studie toe, doch moeilijker en moeilijker kwam mij het bereiken van mijn doel voor. Die Meetkunde, die Algebra, de dosis taalkennis en de verdere noodige kennis voor mijn examen, zij deden mij dikwijls kippenvel krijgen. Doch steeds werd ik thuis aangespoordalles in 't werk te stellen om mijn doel te bereiken, en waarlijk, dikwijls deed een blik van mijn nichtje mij weer vol moed naar een vraagstuk grijpendat ik eenige oogen- blikken te voren, als zijnde onoplosbaar, eene plaats in de prullenmand had aangewezen. Meer en meer naderde de fatale datum, aan welken ik in de laatste maand slechts met schrik durfde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 250