109 Een andermaal moest ik liaar den Cadetten-Almanak uitleggenmet zijne vele voor den leek ondoordringbare geheimen. Vooral de bijnamen wekten vaak haren lachlust op en schalks vroeg zij mij of niet velen der eigenaars slechts in phantasie der cadetten bestonden. Wat vlogen echter die dagen om! In een minimum van tijd zaten wij allen weder in onze groote woning met een gevoel als hadden wij haar nooit verlaten. De winter snelde voorbij endra stond de examentijd met zijne vele, onbegrijpelijke en eigen aardige bekoorlijkheden voor ons. Hoe, weet ik niet, maar ik bracht het er goed af, en geheel B. zag in het verlof vol bewondering naar het zilver mijner fouragères op. Het was in dien tijd, dat ik kennis maakte met Henri van Ralendie zich op de B.sche secretarie voor het ambt van burgervader zocht te bekwamen. Zijn aangenaam en onderhoudend gezelschap droeg er veel toe bij om ons het stille buitenleven te veraangenamen. Spoedig bracht ik hem op de hoogte van alles wat de Academie betrof, en binnen zeer korten tijd sprak hij van maffen en van haas, als ware hij een geboren bewoner van het grijze Kilacadmon. Doch als een droom vlogen die heerlijke dagen om, en spoedig was de tijd daar, dat ik nog slechts kon denken aan die heerlijke tooneelen te B.maar die gedachten hielden mij toch op aangename wijze bezig. Meer en meer viel mij nu in de brieven van Marie op, met welk een vuur zij mij alle voorvallen mede deelde, bij welke Henri van Ralen tegenwoordig was

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1886 | | pagina 253