J GLXXXVII keurig netjes de baan te zien afrijdenzoo was en bleef de belangstelling voor het verwoed klauwend paar Friesche rijdersdat zich minder om de toepas sing van de wetten der aesthetiek bekreunde, tot het laatste gespannen. De weinige voor de afdeeling «schoonrijden" ingeschre ven mededingers behaalden allen zonder uitzondering succes; een aanhoudend applaus dat hen begroette, zoodra ze eenige boogvormige slagen op de baan ge zwierd hadden, bewees, dat de schoonrijders geen zot figuur maakten. Een paar hunner reden zelfs meesterlijk, zooals de president van de Jury ook zeide, toen hij den prijswinnaar van de 2de afdeeling, nadat deze, keurige breede bogen beschrijvende, zonder een oogenblik ook slechts de gekruiste armen uit te strekken, of de knieën in het minst te krommen, eenigen tijd gereden had, voorriep, en hem eene fraaie binocle aanbood. Echt salonachtig was het idee, een wedstrijd uit te schrijven voor de baren, die hadden medegewerkt aan de eerste uitvoering van den S. d. V. Yan alle zijden werden het Salonbestuur, dat zijne spreuk«humbug! always humbug!" zelfs in het openbaar op zoo'n keurige wijze getrouw bleef, loftuitingen toegezwaaid. Doch brengen we niet alleen het Salonbestuur onze welgemeende en van hun kant ten volle verdiende hulde vergeten we niet, dat zonder de welwillend heid van de Yereeniging «Ijsvermaak" tal van bezwaren tegen den wedstrijd zouden gerezen zijn; bedenken wij dat de IJsclub den Salon in staat stelde zijne plan nen te volvoeren, door welwillend te banen van de Yereeniging voor den wedstrijd af te staan. Moge eene

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 193