j cxc van nummers ten beste en de feestvierenden galmden de melodie onder eene soms enthousiaste mimiek na. Dat er reeds aan menig tafeltje een dronk aan Z. M. gewijd was, bewees de bedrijvigheid, waarmeê de aannemers hun met glazen gevulde blaadjes af en aan droegenook kon men dit reeds opmaken uit den def- tigen trek om Janus mond, en het vermeerderd aantal witgedaste bedienden. Tegen drie uur des namiddags vereenigden zich de meeste officieren en burgerleerarenen de heeren offi cieren van de Iste Afdeeling Krijgsschool, op de Soos. De Generaal-majoor Van der Schrieck, die ook dit jaar onze Sociëteit met een bezoek vereerde, kwam iets later in gezelschap van den Gouverneur en den Eersten Officier. De Generaal wijddemet het glas in de handeen hartelijk woord aan Z. M. onzen geëerbiedigden Koning. In welsprekende bewoordingen wees Z.H.E.Gestr. er ons op, dezen feestdag, te herdenken met de heilige liefde voor den Vorst, die reeds zoo menigen winter over het hoofd had zien trekkenzoo menigen winter waarin hem het heilen het »leve!" waren toegedronken en gezongen; zoo menigen winter, waarin op den 19den Fe bruari tal van Zijne onderdanenmet meer aandrang nog dan andere dagenin kerk en huis badendat onze Koning, de geliefde Vorst uit het Oranjehuis lang voor ons Land mocht gespaard blijven. De Generaal wees op het belang, dat de militair vooral had bij het fees telijk herdenken van den jaardag. Deed die dag ons, die in tijden van gevaar ons om den Koning zouden scharen, niet opnieuw en steeds krachtiger de ban- r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 196