J CXCII fanfares, de hoera's, het geklap en getrap te zullen komen en »Leve de Gouverneur!" klonk het luid, en waarlijk was die wensch geen beleefdheidsvormmaar eene uiting van de innige sympathiedie we voor onzen Gouverneur gevoelden. Nog eenmaal nam de Kolonel het woord, om den Generaal voor de belangstelling, die Z.H.E.Gestr. het korps betoond had, te bedanken. Te iVj ure waren allen aan den feestdisch ver- eenigd. De eetzaal zag er, met zijne lange door helder wit overdekte tafels, niet onaardig uit, en de groote taarten, de rijk voorziene dessert- en fruitschalen, de flesschen wijnhet dubbel stel glazen bij ieder couvert rechtvaardigden alleszins de benaming «feestdisch," welke we zooeven bezigden. Toen de Gouverneurvergezeld van den Eersten Officier en eenige officierende zaal binnengetreden was, bracht de oudste van het korps, de cadet-sergeant Yon Wrangel auf Lindenberg, een heildronk uit op Z. M., eindigende met dien éénen wensch alweer: «Leve de Koning!" Het feest door ons korps in Concordia gegevenmag als geslaagd beschouwd worden Het vaste vertrouwen, dat wij in onze Commissie hadden werd gerechtvaardigd door de reeks van aardige, vroolijke nummers, welke het publiek te zien kreeg. Ieder zal de acteurs, die van een stukje, dat zoo weinig pit bezat als «de Schoolmeester," nog zóóveel terecht brachten, moeten bewonderen. Zij het ons evenwel vergund eene kleine opmerking te maken, die echter volstrekt niet als een verwijt aan de verdienstelijke Feestcommissie moge

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 198