CXCVII Eindelijk dan brak den 17den Mei, de examenstijd van het 4de jaar, aan, terwijl die van het 3de jaar den 25sten begonna eene voorafgaande eigen oefening van ongeveer eene week. De uitslag van de eindexamens washelaasbeneden onze verwachting. Twee cadetten immers zouden nog maals de lessen van het 4de studiejaar moeten volgen. Yan het 3de studiejaar waren op een 12tal, dat her examen moest doenallen zonder vakken overgegaan in het vierde. De resultaten van den beloonden vos- ijver waren dus over het geheel bevredigend te noemen. Den 15den Juni betrokken de hoogste studiejaren het kamp hij Teteringen. De ochtend-eigenoefening eindigde reeds te 7 uur, ten einde den cadetten van het 1ste en 2de jaar in staat te stellen het vertrek der kampeerenden bij te wonen. lal van officieren te paard zouden de vertrekkenden vergezellen. De stafmuziek van het 6de regiment opende den stoet, om de uitrukkenden tot den Teteringschen Dijk uitgeleide te doen. Thans was de tijd van spanning, van hopen en vreezenvoor het 1ste en 2de studiejaar aangebroken. Weer* zag men niets dan gerimpelde voorhoofden, pre velende lippen en ernstige gezichten over een boek gebogen. Het minste gedruisch werd uitgesist, en toornige blikken waren het deel van den vermetele, dieeen liedje fluitendof achteloos hard stappende eene leerzaal durfde binnenkomen. Den 24sten Juni begonnen de examens, en menig een uitte eene zucht van verlichting en mompelde er

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 203