cc Het verlof was aangebrokenen naar alle deelen des lands werden Kilacadmon's pleegkinderen door de meest verschillende, soms geheel verouderde middelen van vervoerverspreid. En (zeggen we het maarterwijl we pedant den knevel opstrijken) een ieder zag de cadetjes niet ongaarne in de stad hunner inwoning verschijnen. Worden we hier en daar ook met een krijschend: Halfgare cadetjestwee centen maar," of iets dergelijks ontvangen, dan weten we, dat we zelfs de straatjongens door onze komst in de gelegenheid heb ben gesteld hun kennis van titels en lieve woordjes te luchtenen dus een meer dan groot genoegen heb ben gedaan. De lieve oogjens, die ons nieuwsgierig door het spionnetje begluurden, maar zedig op den grond gevestigd zijn, zoodra we voorbij komen, zien onze bonte uniform alles behalve ongaarne. Het jaar 1886 bracht ons één dag langer verlof dan de vorige jareneerst den 5den September moesten de cadettendie zonder her-examen overgegaan waren zich aan de Academie bevinden; terwijl degenen die het her-examen hadden moeten meemaken reeds den lsten September naar Breda teruggekeerd waren. De her-examens vielen tamelijk gunstig voor de patiën ten uit. Allen cadetten van het 3de jaar immers die zich ten tweeden male moesten onderwerpen aan het onder zoek naar de kennis hunner «bulletjes," werden in het 4de studiejaar overgeplaatst, terwijl slechts weinige cadetten van het 1ste en 2de jaar een onvoldoend na- examen aflegden. Tijdens het verlof werd den cadet Thieme van het wapen der infanterie hier te lande op zijn verzoek <r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 206