J CCI eervol ontslag verleendterwijl de cadet J. G. van Lin den Tol overgeplaatst werd van het wapen der artil lerie bij dat der infanterie hier te lande. Reeds voor we naar Breda terugkeerden hadden we vernomen, dat onze Gouverneur zijne betrekking als zoodanig zoude neerleggen. Onder de eindeloos lange reeks van orders, die ons den 6den September werden voorgelezenwas er ééndie ons meedeeldedat de Kolonel Berends geen Gouverneur meer was, en dat in Z.H.E.Gestr's plaats de Kolonel van den Generalen Staf Baron Taets van Amerongen was benoemd. Dat het ons speet den Gouverneur, dien wij in den korten tijd, gedurende welken hij aan het hoofd van onze Academie stond, om zijne humaniteit, zijn recht vaardigheidsgevoel hadden leeren liefhebben en hoog achten eerbiedigen om de strengheidde kracht waarmee hij ieder vergrijp wist te straffen, te moeten missen, behoeft nauwlijks gezegd te worden. Daar het den Kolonel Berends onmogelijk was per soonlijk van ons afscheid te nemen, riep hij ons schrif telijk een vaarwel toeen zijne laatste woorden bevatten heilwenschen voor het cadettenkorpswelks belangen hem zoo nauw aan het harte hadden gelegen. De Majoor Eerste-Officier Krantz, die tijdelijk het bestuur op zich genomen had, droeg den 6den Sep tember dit beheer over aan den nieuw-benoemden Gouverneur. Den avond van den 6den September was het cadettenkorps weder voltallig. De nieuw-benoemde cadetsof begrijpelijker gezegd de barenwaren bij het avondappèl tegenwoordig. Het behoeft geen betoog r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 207