ccv vereeniging, van welke vereenigingen kapitein Klercq het beschermheerschap welwillend aanvaardde, danken een groot deel van haar vooruitgang aan het nakomen van diens wenken. Werden de prijzen van verscheidene artikelen op de Soos aanmerkelijk verlaagd, wijdt dan niet te veel lof aan papa Fol, denkende dat deze uit eigen aandrang een philantropisch werk wilde verrichtenmaar richt uwe dankbetuigingen rechtstreeks aan het goede kantoor, en vertrouw er op, dat wij de schappelijke prijzen op ons Soos-tarief grootendeels aan het krachtig optreden van onzen Beschermheer te danken hebben. Wijst dit ééne staaltje er reeds opdat kapitein Klercq met hart en ziel onze belangen voorstaat, waar het eenigs- zins in zijne macht staat zulks te doen, zoo legt het ons aan den anderen kant den innigen zeker egoïstischen wensch in den mond: dat we lange, lange jaren in staat gesteld mogen blijven van den goeden raad, den krachtigen steundien kapitein Klercq ons reeds her haaldelijk verschaft, gebruik te maken. Riepen we zoo even een hoera!" voor het wakkere Soos-bestuur, zoo juichen we thans een dozijn «hoera's!" voor den verdienstelijken Beschermheer. Den 18den October trad het tableau voor den winter- dienst in werking. Den 19den van dezelfde maand gaf de heer Van der Kaa, oud-leerling van het Blindeninstituut te Amster dam, op de amusementzaal een concertzijn programma bevatte, behalve eenige compositiën van hem zelf, eenige fraaie, meestal bekende nummers voor piano of zang. Den 27sten October werd de cadet Forbes van het

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 211