CCVI wapen der genie O.-I. overgeplaatst bij dat der genie hier te lande. Blijven we thans een oogenblik stilstaan bij de uit voering van den Salon des Variétéswelke den 29sten October plaats had Vermelden wij maar dadelijk wat ons het eerste opviel, namelijk dat degenen, die eene plaats besproken hadden, als gepakte haring op elkaar zaten. Wat de uitvoering zelve betreft, mag zij als uitstekend geslaagd beschouwd wordende opsnijerige speech waarmede Rinaldo Rinaldini den avond opende, werd met luid applaus begroet. Het comediestukje werd tamelijk verdienstelijk afge speeld; doch het ging aan één euvel mank: er zat niet veel inen het was een beetje al te weinig met moppen gekruid. De dames Rose mochten in een daverend handgeklap de welverdiende belooning voor haar keurigen zang ontvangen. Menigeen dacht bij haar optreden waarschijnlijk aan thans vervlogen dagen; dagen, dat men gedweept had met, en geheel vervuld was van de «echte" Rose's. Maar onze pseudoroosjes waren allerliefst; terwijl ze daar zoo naïf-openhartig aan iederdie het maar hooren wildeverteldendat één en dezelfde Dicky Darling in haar beider hartjes een kijkje zou mogen nemenzusterlijk alles samen- deelende en ondernemende, gevoelden zij zonder den minsten naijver voor elkaar, beiden, hoe Amor met zijn speer beurtelings haar en dan weer Dicky's hart kittelde. Echt Engelsch was het mopje, dat de bekoorlijke chanteuses voordroegentoen ze vertelden dat er een f-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 212