CCIX verslag er eenigszins als eene chronologische tafel uitziet. Den 19den November werd ons de order voorgelezen, waarbij de cantine voorloopig op Zondag gesloten zou blijven. Den 25sten November werd ons bekend gemaakt, dat de cadet van de inf. h. t. 1. 2de studiejaar E. Ch. van der Heijdenovergeplaatst was bij het wapen der inf. in O.-I. Den 27sten November heerschte er eene ongewone drukte en vroolijkheid onder het 4de studiejaaren talrijk waren de vragen naar spoorboekjes. Ver wonderde ons dit in den aanvang eenigszins, weldra loste zich de quaestie zeer eenvoudig op, toen er op het middag-appèl voorgelezen werd: dat het oudste jaarop aanvraag van ouders of voogdenhet St.-Nicolaasfeest thuis zou mogen doorbrengen. De oudste had hiertoe, namens zijne kameraden, een verzoek ingediend. Denzelfden dag vernamen we, dat de heer R. van Eek, docent in de Maleische taal en letterkunde en de O.-I. Land- en Volkenkunde bij de K. M. A.was benoemd tot hoofd van onderwijs in de letterkundige vakken met den titel van lector. Den 28sten November werd de jaardag van de Cadetten-Societeit met eene muziekuitvoering van het 6de regiment gevierd. Het eerelid, de 1ste luitenant P. P. G. Collette, bracht eenigen tijd op de met guirlandes en wapenschilden versierde Soos door. Eene talrijke opkomst van de cadetten bewees de belangstellingdie de leden gevoelden voor de instelling aan welker oprichting ons geacht eerelid zoo'n ge- 14

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 215