ccx wichtig aandeel hadnu is er nietsdat de stemming onder feestvierenden zoo opgewekt houdtals eene kelk met tintelend geestrijk vocht gevuld, en een vroolijk liedeken, dat door zijne algemeene bekendheid, een ieder tot meêzingen uitnoodigt beide factoren be hoefden den 28sten November niet vruchteloos gezocht te wordenen eene niet geringe feestvreugde was er op het gezicht aller aanwezigen te lezen. Menig glas werd er tot het drinken van een toost omhoog gehevenwas het wonderdat onder de vele heildronken, meer dan één aan den oud-Gouver neur, den Generaal-Majoor den Beer Poortugael, gewijd werd? Neen, niet waar! zoolang er cadetten op de Academie zijndie den Generaal als Gouverneur gekend hebben, zal bij iedere gelegenheid, waar zij tot het bijwonen van een feest, eene plechtigheid bijeenkomen, de herinnering aan den Generaal levendig worden want de Generaal gevoelde sympathie voor het cadetten- korps, hij stelde belang in alles wat op de Academie betrekking had; en hij toonde die belangstelling door zijne handelingen in en buiten dienst: mét het korps treurde hijwanneer dit door een verlies ge troffen was.mét het korps was hij vroolijk, wanneer dit feest vierde. Het Bestuur van de Soos stelde den Generaal per telegram in kennis van den heilwensch op zijn HoogEdelGestr. gedronken. Toen de president van de sociëteit, ons het telegra- phisch antwoord van onzen oud-Gouverneur meedeelde, waarbij Z.H.È.Gestr. de «kameraden" bedankte voor de hem betoonde hartelijke attentie, steeg er uit aller borst een driefwerf herhaald krachtig «hoera!" op.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 216