10 of holle klanken voor ons over had, maar mèt ons gevoelde, mèt ons leed. En nu? alles is voorbij voorbij voor altijd. Toch, Ernest! al is het eigenaardige woelige leven, dat den officier wacht, wel geschikt om vele onzer herinneringen als in een maalstroom te doen verloren gaan nimmer zullen wij u vergetensteeds zal uwe nagedachtenis bij ons in eere blijven; steeds zullen wij uw beeld de plaats in ons harte geven, waarop het zoo ten volle aanspraak mag maken. Hebben de oogenblikken helaas! slechts weinige in aantal met u doorgebracht, ons geleerd den waren vriend naar waarde te schattenzoo willen wij uwe nagedachtenisuw dierbaar beeld met den heiligen eerbied voor eene reliquie, in ons innigst binnenste bewaren. En waar gij ons uwe begrippen omtrent toestanden of onderwerpen hebt meegedeeld, zullen wij die theorieën huldigen, omdat gij ze ons gaaft ze ons naliet, omdat wij overtuigd zijn, dat uw helder oordeel die begrippen eerst aan uw rechtschapen gevoel toetste omdat ze uit uw eerlijk trouw harte kwamen. Yele pijnlijke indrukken zullen ons wellicht in het toekomstig leven wachten geen indruk echter zal in staat zijn de herinneringen van de aandoeningen, bij uwe geopende groeve ondervonden, uit te wisschen. En wanneer in later jaren uwe Academievrienden weer vereenigd bij uw graf staanen zij het opschrift lezen van de kransen, door uwe oud-kameraden daar nedergelegddan zullen de aandoeningendie hen den 5den April overweldigden, in hun hart terugkeeren,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 228