39 wijzenwaar hij voortaan zijn vermoeid hoofd zou nederleggen. Ditmaal mocht het mij niet gelukken Mevrouw be neden te houden. Haar zoon zoo geheel alleen met dien oppasser naar boven te laten gaanterwijl zij nog bij hem was om hem in het een of ander de be hulpzame hand te bieden, neen, dat ging niet! We moesten allen maar medegaan. Zoo trokken wij danvoorafgegaan door den oppasser die Jans valiesje droeg, naar de slaapzalen. Wat Jan wel zoo bij zich-zelven dacht, weet ik niet. Wel meen ik te mogen zeggen, dat hij zich een »heel heer" gevoelde. Dergelijke highlife bediening had hij blijkbaar niet verwacht. Ook Mevrouw had schik. De teedere moeder glim lachte bij het denkbeeld, dat haar zoon het zoo goed zou hebben. Hoe matigde zich echter die vroolijke uitdrukking op haar gelaat, toen wij de plaats onzer bestemming bereikten. De enge krib, waarin haar zoon voortaan zou rusten, deed haar bepaald schrik ken. Neenzoo iets had zij niet verwacht. Zij beefde bij de gedachte aan het gevaardat haar lieveling iederen nacht zoo loopen er uit te vallen. Ik poogde haar gerust te stellen en begon op te snijden over «wiggen", «slapen zooals men nooit thuis deed" enz. enz.maar het mocht niet baten Dat een mensch op zulke harde zakken (zoo noemde ze waarachtig onze heerlijke matras en ons hoofdkussen) zou kunnen slapenneendat was haar te sterk. De goede moederZe moest ereis weten dat haar lieveling nog wel zoo bofte door in «een hoekje" te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 257