41 Midden op de trap echter scheen zij eensklaps weder eene aanvechting te krijgen. Zeg, Jantje, ik heb straks in die kapdoos geen tanden- en nagelschuier gezien; de cadetten schijnen die dingen niet te krijgen. Ook tandpoeder heb ik nergens kunnen bespeurenof zou er in dat grijze kruikje soms tandpoeder zitten? We zullen voor de zekerheid die zaken vandaag maar koopen." »Ja, maar, moe! u hebthebt nog ietsiets vergeten", klonk het bedeesd uit Jans mond. Wat dan, beste jongen?" Wel, een oorpeutertje was er ook niet bij." «Dat is waar ook! Hoe dom, dat ik daaraan niet dacht," en tegelijkertijd maakte het hartelijke mensch mines om haren zoon een kus op 't voorhoofd te geven welke gevaarlijke manoeuvre echter nog bijtijds voor komen werd door papadie eensklaps Jantje naar zich toetrok en hem in het oor fluisterde zijne halsdas wat meer in de hoogte te trekken. Beneden gekomen was ikdoor een roffel gewaar schuwd, verplicht de familie te verlaten. Men be dankte mij duizendmaal voor de betoonde vriendelijk heid en plechtig moest ik Mevrouw belooven haren Jan, die »toch zoo'n beste, eenvoudige jongen" was, in den moeilijken tijd, die voor hem aanbrak, de be schermende hand boven het hoofd te houden. Daarmede nam ik afscheid. Nog dienzelfden avond had ik wederom het genoegen Jan Hagel te zien bij »de voedering der wilde dieren." Met angstig gelaat zat hij daar tusschen zijne collega's in. Achter hem stond zijne moeder, die alles inspec-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 259