68 water laten borrelenen die korrels met wat zout en eene helsche-brandende-pijnen veroorzakende vrucht oppeuzelen uit een bladwaarover de walglijkste ondieren gepromeneerd hebben met hunne handen (vorken en lepels zijn hun eene ongepermitteerde luxe), waarmede zij kort geleden in den grond wroetten. Lui, vadsig is dat volk de temperatuur is dan ook zóó ondraaglijkdat zelfs de beschaafde Europeaan 's middags van vermoeidheid de matte leden op zijne sponde uitstrekt. En wat een karakter hebben de inlanders, wat vermaken ft Bewijst men zoo'n wezen weldaden, dan duwt het ons bij de minste woordenwisseling een slangvormigen poignard tusschen de ribbenof vergiftigt ons op val- sche wijze, door eerst eene kip te vergiftigen en ons die aan het diner voor te zettenwaardoor geen spoor van de gebezigde vergiftigingsmiddelen te ontdekken is! Hunne vermaken? Och, zij zijn reeds tevre den wanneer zij een paar hunner vrouwen op de tonen van een infernaal orkestdat door het slaan op blikken potten en koperen schalen de ellendigste dis sonanten teweegbrengt, allerlei onbeduidende bewe gingen zien makendie ons een juist denkbeeld doen opvatten van den toestand waarin hunne hersenen verkeeren. En van tijd tot tijd stijgt hunne vreugd ten topwanneer namelijk die dansmeiden haar gillend keelgeluid doen hoorenen nog meer verwarring in den klankenchaos teweegbrengen. De duur van den krankzinnigendans is rechtstreeks evenredig met het genot der toeschouwers.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 286