86 «Neen," antwoordde ik blozende, en weer zag ik een veld voor mijen een enkel dwaallichtjen danste er mat in de dikke nevelen rond Enfin," sprak Jan, «als je er lust toe hebt gaan we naar het Kurhaus. Kerel! je moet er eene magni fieke collectie van de schoonste gratiën hebbendie ooit aan een ballet deelnamen, 't Zijn danseuses, naar men zegt, met lelieblanke armen, stalen spieren en ijzeren teentjes ze draaien als een tol op één voet in de rondte, wippen: hiep! de lucht in, om bekoorlijk grim lachend en onder het werpen van de liefste kushandjes door te dansen, maar, tusschen twee haakjes, eene beroerde historie die partij wah Ik had nog wel zulke goede plans hem eens flink te rakenals we uit den Dierentuin kwamen. Ik ken er waarachtig niemand dan je oude vrouw, jou en Frans... weet je ook of er veel invités zijn?" «Fameus veel, naar Frans' eigen woorden," ant woordde ik, «de populatie van eenige kostscholen vin den wij er minstens." «Hoe komen de menschen op 't idee 's zomers te dansen Of ja 't zijn Indische luitjesen Frans is zoo zelden thuis." »'tZal ook geen stijf bal zijn, denk ik. Frans zal wel voor eenige afwisseling zorgen 't zou anders wel wat vermoeiend voor de dames zijn." We stapten op den stoomtramen bigden ons een plaatsjen op het balkon. Jan had een bekijks van belang. Van de tien balkonpassagiers gaapten acht plus de conducteur hem aanmaar wat geneerde Van Soltendaein zich om dat aangapen Hij nam integendeel de be-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 304