88 te gaan badenwat tot de nieuwste modes zou be- hoorenEnfindaar hebt je onze luitjes al." Jan liep haastig een troepjen cadets te gemoet, en riep uit: «Bravo! bonsoir heeren! bonsoir, hé! jij hier Lange, en jij óók al, Hindou! ik waande je «zoo ver van hier," ergens in Gelderland en voila notre troubadour Van Paardenberg. Je hand jongenstraks drinken we op je jongste verovering wablief? Hó hódat zal me wat goeds wordeneen piekfijne fuif Bonsoir Kaakthemen Boertje en Lappieen Nek bonsoir! bonsoir! Ik kan je onmogelijk allen de hand geven bonsoir dusMaar laat ons oploopen met verdubbelde rottenlinks- en rechts-omvoor waarts marsch." Er vormden zich groepjes, en allen hadden wat bijzonders te vertellen. De verschillende groepscom mandanten voorzagen zich van het benoodigde aantal toegangskaarten en programma's. Toen we binnenkwamen hoorden we de vleiende tonen van de balletmuziek, terwijl we op het tooneel een chaos van bekoorlijk gesticuleerende armenfine tailles in tullen kleedjeslachende gezichtjesmagnifieke coiffures met valsche paarlen of bloemen versierdvoor ons zagen. Jan had ons weldra op het balkon eene uitstekende plaats doen innemen. Ieder kon van daar af uitstekend zien. Jan merkte op, dat ons troepjen nog meer oogen tot zich trok dan het ballet, en geen wonderwanneer de danseuses een bijzonder moeilijk gedeelte van haar dans zouden uitvoerenrichtten ze glimlachend de oogen naar het balkonen van zelf wendden zich tal van hoofden om.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 306