89 Van het ballet zag ik niet veel, lezer; ofschoon ik aan de ballustrade zat, dwaalde mijn blik de zaal door; hij zocht maar vond niet! En trokken in den aanvang de tonen van bet orkest nu en dan mijne aandacht, binnen een halfuur hoorde ik niets, en staarde ik slechts oplettend rond. Het ballet ver veelde mij; dat gedraai, dat gegrinnik van die vrouwen met valsch haarvalsche sieradenvalsche gelaatskleur valsche lachjes zelfs, en de hemel wTeet wat voor valsche artikelen nog meer, was niet in staat mijne belangstelling op te wekken. Alles verveelde me vooral Van Paardenberg, die, naast mij zittende, mij voortdurend aan mijne belofte herinnerde. Men zette mij een glas wijn voor zeide dat door een adelborst een dronk was ingesteld op de nieuw benoemde cadetten-sergeant, welke in talrijken getale aanwezig waren. Ik dronk, terwijl ik even opstond, het glas ledig, even wezenloos als ik naar het tooneel gezien had; men vulde het glas weder, en ik leegde het als eene machine. Men dronk ten slotte op de redenen van mijne afgetrokkenheid ik stond op, ontving alle blijken van instemming met de gesproken woorden kalm, en beantwoordde de speech met zoo'n staal gezicht en droge stem, dat ik weldra als clown" werd aangemerkt. Mijn speech met een »ad fundum" besluitendezette ik mij nederdoch Jan van Soltendaem greep mijn arm en stelde mij eene wandeling voor in de benedenzaal. Ofschoon ik machinaal eene tamelijk groote hoeveel heid wijn gebruikt had, scheen deze geen invloed

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 307