93 van zijn ideaal, zijn engelachtig rein Gretchen, zooals hij Lily noemde. Hij speechte onophoudelijk, hield philosophische beschouwingen over zijn hart, haar hart, zijne liefde, hare liefde, over Ainor, en nog tal van andere onderwerpen meer. Lilymein Gretchen," besloot hij met bevende stem, terwijl zijne sigaar dien naam in de lucht schreef, »uw uw lief beeld is het, dat mij thans in al zijne Goddelijke reinheid voor 'toog staat. Lily! die ik lief heb ik zie u voor memet een ondeugend lachjen op de even geopende koralen lippen, met uw lief wipneusjenuwe pittige donkere oogen uw golvend licht blond haar, ik zie u, Lily! in uwe volle schoonheid." Frans klopte zich bij de laatste woorden bemoedigend op het linker gedeelte van zijn jas en vervolgdena een teugjen wijn gedronken te hebben terwijl hij zijne oogen profetisch naar boven hief: »Ik zie uw rozig gezichtjenLily! ik zie, hoe ge lachend de wenkbrauwen fronst, terwijl ge op dit mijn glas wijst en toeziet of ik of ik nog recht op sta ik zie en weet dit, 'Lily, en in handen van Amor's representant, in handen van... ja, van Johannes Iienricus den Ouwe leg ik de plechtige gelofte af, Lily, dat ik nooit eenige reden voor uwe vrees zal gevendat ge in werkelijkheid nooit de wenkbrauwen daarvoor zult hebben te fronsen. «Engel, mijn Lily! mein Gretchen! ich sehne mich nach dir. Ik aanbid uLilyik aanbidadoreer u. «En u, Amor! dien ik eertijds als een deugniet gering schatte, vraag ik nederig vergiffenis voor mijne slechte gedachten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 311