t u Thans gevoel ik uwe macht over het menschelijk harteik gevoel thans den overstelpenden invloed dien uwe pijlwonde op mijne ziel heeft, ik heb uwe doordringende stemdat: Lily" met verschillende buigingen, met telkens andere nuancen hooren uit spreken en nu nóg trilt en beeft mijn harte van de echo uwer stemen sidderendeerbiedig fluistert het: Lily." »0! groot is uwe kracht, Amor gij die met ééne armstrekking mij het hart doorboordetvan mij een geheel nieuwen Frans Laanenbeeck fabriceerdet «Groot is uwe macht, Amor! welk eene kracht schonkt ge Lily's oogendat ik voor één lieven blik uren ver zou geloopen hebbenwelke kracht Lily's stemdat ik voor één dankend woordjen den strijd tegen geheel Brussel hadde opgenomen, Lily's wezen, dat ik aan hare voeten had kunnen nedervallen, en uitroepen»rein engeltjenhoe heb ik u lief!" dat ik uren lang met gebogen knieën had kunnen liggen en mij niet van haar had kunnen losrukken! Lily's wmzen ookdat mijn hart mij ongekend schoone melodieën voorjubelde, welke ik in onbegrijpelijk zoet vloeiende zangen had kunnen nazingen Wat macht, o Amor! moet gij bezitten, daar gij met één worp mij tot een dubbelen dwaas en een erotisch poëet maaktet, mij vergeetachtig, kinderlijk deed zijn blind voor alles, maar één wezen ziende, om door een nevel maar twee personen ftahnend" te herdenken, aan wie vroeger elke mijner hartekloppen waren gewijd? »Groot zijt gij, kleine Amor! machtig is uw arm en lieflijk de liefde, die gij deedt ontstaan!"

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 312