J 102 te richten. Omdat ik zelf verhinderd werd je een dans te vragen, droeg ik aan Frans op, je uit mijn naam, onder tal van excuses, ten dans te vragen. Mag ik weten of Frans woord gehouden heeft, en kunt ge mij mijne non-chalance vergeven, Mien?'' Glimlachend boog Mien haar engelenkopjenen terwijl ze haar balboekjen geopend voor me hield zeide zij: «Frans heeft me je verzoek overgebracht." Ik nam het balboekjen even uit haar handen en zag mijn naam achter lanciers en cotillon geschreven. Trillende van geluk gaf ik het boekjen aan Mien terug, die haren arm in dien van Lily gelegd had en beur telings haar waaier open en dicht klapte. Ik bracht haar mijne innige dankbetuigingen. Van Soltendaem had onderwijl van Lily een dans gekregenen ook Van Haestelt sprak met genoemde jonge dame. Op Van Haestelt's voorbeeld maakten we eene buiging, om nog aan enkelen te worden voorgesteld wat niet zoodra was afgeloopenof Van Haestelt nam van ons afscheid, om elders in zijne veelomvattende functie op te treden. Daar zagen we Van Paardenberg bij eenige dames staan. Hij en zij hadden fameus veel schikzoodat Jan en ik nauwelijks een glimlach konden inhouden. Een van Frans' neven nam hem mede en stelde hem voor. Frans zelf trad thans de zaal binnen. Hij zeide rechts en links een woordjen tot de gasten, boog bijna naar alle zijden, maar kwam toch de zaal door, en regelrecht op het groepjen invités, dat zich om zijne moeder had geschaard. Toen hij ons zag, wenkte ik hem even; hij knikte

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 320