405 Ik deed echter alsof ik niets bespeurd had, en wendde mij steeds tot andere damesmet het gevolg dat binnen een kwartier mijn boekjen vol was. De allerlaatste gasten waren aangekomen; de ver schillende papa's en mama's hadden zich grootendeels in het salon naast de danszaal begeven. Verscheidene paren liepen reeds in de zaal heen en weeroin op de eerste tonen over den spiegelgladden vloer voort te zwaaien. Daar klonk plotseling van achter de draperieën een marsch. De muziekdoor een klein strijkorkest ten gehoore gegevenklonk zoo opwekkend en zoo onver wacht, dat ieder een oogenblik luisterend zweeg. Maar na die stilte ontstond een des te grooter gedruisch de cavaliers zochten hunne dames en boden dezen den arm aan voor de «italienne," die als gewoonlijk den avond opende. Eén lange colonne werd geformeerd, die schuifelend de zaal in het rond drentelde. Frans liep met Lily aan den arm aan het hoofd, achter hem kwam Van Haestelt met o benijdens waardig lot met Mien! De eerste tonen van de italienne weerklonken spoe dig nadat de marsch geëindigd wasen ieder haastte zich met coquette kleine schreden den pas te houden. Ik onthoud mij van eene beschrijving der verschil lende dansen, die mij tamelijk wel onverschillig waren; zelfs den dans, dien ik als Mien's cavalier meêmaakte, ga ik stilzwijgend voorbij. Bij de pauze echter blijf ik een oogenblik stilstaan. Zoodra de laatste dans vóór de pauze was afgeloo- pen, kwam een heer mijne danseuse opeischen, tot het maken eener kleine wandeling.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 323