111 om dadelijk daarop de duisternis in den tuin des te grooter te doen voorkomen. De afwisseling der nummers liet niets te wenschen over; tal van keurige hoofdstukken slaagden uitstekenden voortdurend hoorden wij: bravo Frans! je hebt succes van je moeite 't is keurig alleraardigst." «Frans zal wel in zijn schik zijn," zeide Mien, als voor zich-zelve sprekende, «hij heeft er zooveel tijd aan besteed; het doet me innig pleizier, dat alles zoo goed gelukt". Hoe lief, hoe innemend zacht klonk Mien's stem Ik zag haar aanterwijl ze glimlachend naar een dansend scheepjen staarde. 0ze was meer dan schoon meer dan lief engel achtig kwam zij me voor, zooals ze daar stond, met de donkere dwepende oogen even knippende als het licht te sterk werd, en zich-zelf uitlachende, als ze bij eiken knal hare hand naar het oor bracht; schoon was ze, met haar fijn gebogen neusjendat lief, klein rozig mondjende fraai geteekende wenkbrauwenhet doorzichtig blank van haar teint. Ik zag Mien aan en »'k Heb u lief, Mienwaren de gloeiende woorden, die mijne ziel in steeds wilder, onstuimiger klanken zong schreeuwde en mijn mond had moeite de echo, die zoo gaarne aan mijn boezem ontsnappen zou, terug" te houden, in mijn harte terug te stooten. En dit harte? ik had me bedrogen, toen ik het dood waande voor het gevoel, dat ik eenige dagen geleden met kracht onderdrukt had. Hetgeen ik toen niet durfde vreezen was gebeurd, en als het triomf- gebrul van een Mefisto klonk me het: «Een, twee, drie in Godsnaam!" in de ooren.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 329