J 187 Na ongeveer een uur geroeid te hebbenen op een punt te zijn aangekomen van waar men een heerlijk vergezicht had, liet hij de riemen rusten en gaf zich geheel aan de beschouwingen der schoone natuur over. Ook zijne vrouw en Wilhelmina Greemande bekoorlijke logée, zaten vol bewondering het avond landschap aan te staren. In de verte verhief zich achter de groene weiden een boschtegen welks rand een wit gepleisterd kasteeltje schilderachtig afstak. Aan den hemel was geen wolkje te bespeuren. De laatste stralen van de ondergaande zon kleurden het landschap met een rooden gloed, en het gezang der vogels verhoogde het natuurschoon. Terwijl de opvarenden geheel opgingen in be wondering voor hetgeen zij zagenhadden zij niet bemerkt, dat hunne boot naar het midden der rivier was afgedreventoen eensklaps een hevige stoot haar deed omslaan en zij alle drie te water geraakten een sch'ipdat juist den hoek omkwamhad hen aangevaren. Daar de notaris wel inzagdat hij niet beide vrouwen te gelijk kon reddengreep hij zijne echtgenoote en zwom met inspanning van alle krachten naar den oever. Ondertusschen was Wilhelmina aan haar lot over gelaten. Vol vertwijfeling trachtte zij zich aan de boot vast te klemmenhare handen gleden echter uit en met een hartverscheurenden gil zonk zij naar de diepte. Juist op dit oogenblik echter greep haar een jonge mandie getuige van het ongeval was geweest en zich zonder bedenken te water had begeven. Hij hield c

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 405