t J 494 die uw edel karakter getoond hebt door uw eigen leven in de waagschaal te stellen, om het mijne te redden? Ja, het gevoel van dankbaarheid, dat ik jegens u koesterde, ging over in een ander gevoel, een gevoel van liefde." En terwijl in de verte de heerlijke tonen der «Valse des patineurs" in de balzaal weerklonken, en het licht der maan phantastische schaduwen teekende op het witte ij skieed van den vijver, bezegelde een liefdekus hun heilig verbond; een eed van trouw werd in dat uur gefluisterd door twee jonge harteneen eeddie twee levens voor altijd verbond. Doch uren van geluk kunnen niet altijd duren; na korten tijd moesten de gelieven afscheid nemen, maar niet dan nadat Hard- man beloofd had den volgenden dag een bezoek bij den vader van zijne beminde te komen afleggen. Was het echter wonder, dat hij noch zij in een uur zoo vol poëzie er aan gedacht hadden elkanders naam te vragenwas 't wonder dat Hardman verlegen stond te kijkentoen een zijner vrienden hemnadat hij Wilhelmina naar haar rijtuig had gebracht, vroeg, wie hij daar zoo even vergezeld had? Het viel hem echter niet moeilijk hier, waar zoo velen zijner kennissen tegenwoordig warenharen naam te weten te komen. Zooals Wilhelmina gedacht had, was haar vader opgetogen van vreugdetoen zij hem verteldedat hij weldra haren redder zou ontmoeten. Van hunne gevoelens jegens elkander zweeg zij echter. Des avonds liet Hardman zich aandienen en werd met de meeste hartelijkheid door kolonel Greeman

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 412