J 196 waar ik op aarde nog aan hecht. Hoe wreed zijn de slagen van het noodlot, dat het juist u voor die daad moest uitkiezen, en wat meer is, dat gij het moest zijn, die liefde voor mijne dochter opvattet; want weet, dat geheimendie u later misschien ontsluierd zullen worden, een huwelijk tusschen mijne dochter en u ten eenenmale onmogelijk maken. Vermoeienis belet mij alles op te helderen; later zal ik dit misschien doen; voorshands moet ik u smeeken, alle hoop op te geven en uwen omgang met mijne dochter af te breken." De vele woorden hadden hem vermoeid; hij viel achterover en bleef bewegingloos in de armen van den dokter liggen; eene hevige beroerte had hem getroffen. Wilhelmina was waanzinnig van smartslag op slag was haar binnen weinige oogenblikken toegebracht. Juist nu zij hoopte, dat eene verbintenis met Hardman haar gelukkig zou maken, vervloog niet alleen die hoop, maar bovendien lag haar vader, haar vader, dien zij zoo innig lief had, daar neder in eene beroerte, die hij misschien niet te boven zou komen. Haar eigen leed vergetende, vloog zij naar zijne legerstede en bleef daar geknield liggen, totdat de dokter haar ter zijde riep en zeide: «Arm meisje, ik kan volkomen beseffen welke hevige folteringen gij nu ondergaat. Laat dit u echter tot een troost zijn, dat er bij uwen vader geen levensge vaar is; maar," voegde hij er somber bij, «hij zal uwe zorgen langwaarschijnlijk zijn geheele leven noo- dig hebben. Laat die gedachte u niet te veel neder- drukken; neem een raad ter harte van iemand, die

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 414