202 hare liefde voor Hardman de oorzaak van deze vreese lijke gebeurtenis was geweest. Als zij nooit met hem in kennis ware gekomenhoe gelukkig zou dan nu haar leven daarhenen snellen terwijl het thans niets dan ellende voor haren vader en zorg voor haar voorspelde. Een tijd van eeuwigdurende onrust brak met dien morgen voor haar aan. Altijd moest zij bij den krank zinnige zijn want anders was hij onrustig en beging allerlei dwaasheden. Als een klein kind moest zij hem voortdurend bezighouden en tevreden stellen. Dat haar gestel, toch al niet sterk, daartegen niet bestand was, bleek maar al te duidelijk, zoodat de dokter, na nog vele vergeefsche pogingen aange wend te hebbenom haar van haren vader te scheiden haar aanried, met dezen naar eene stille plaats te ver huizen waar zij veel buiten kon zijnzonder hem alleen te laten. Zoo vinden wij Wilhelmina in April met haren vader in het dorp Trek vliet terug. Nog verdiepten de notabelen van het dorp zich in gissingen omtrent de geheim zinnige vreemdelingendie hun intrek hadden genomen in villa Landoord, toen het gerucht zich verspreidde dat de onlangs opengevallen plaats van ontvanger weldra weder vervuld zou worden, en wel door een jong ambtenaar van een der MinisterienHardman geheeten. En het was waarheid. Toen Hardman het vertrek der familie Greeman uit den Haag had bemerkt, ge voelde hij eerst, welk een genot het voor hem was geweest, ten minste te weten, dat zijne beminde dicht

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 420